گروه های تخصصی کافه سلامت
آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال یکی از روش های جوان سازی پوست است. در RF فرکشنال از امواج رادیویی استفاده می شود و از اشعه دیگری استفاده نمی شود. آر اف فرکشنال در واقع از دو روش آر اف و میکرونیدلینگ تشکیل شده است. این روش سبب تولید کلاژن و سفت شدن پوست می شود.

در آر اف فرکشنال انرژی آر اف از طریق سوزنهای بسیار ظریف میکرونیدلینگ به درم می رسد و بدون آن که تاثیری بر اپیدرم داشته باشد سبب گرم شدن درم می شود. که این عمل از یک طرف سبب سفتی پوست و از طرف دیگر سبب تولید الاستین و کلاژن می شود. این امر سبب از بین بردن چین و چروک و داشتن پوستی صاف خواهد شد.

نازک شدن لایه های اپیدرم و درم، پوسته پوسته شدن پوست ، ایجاد چین و چروک ،تغییر رنگ پوست و بافت ها و کم شدن کلاژن نشان دهنده پیری پوست می باشد. پوسته پوسته شدن پوست بر اساس آسیب وارده به درم است که سبب نئوکلاژ شدن می شود.

آسیب به درم موجب فعال شدن آنزیم هایی مانند متالوپروتئینازها و کلاژناز می شود. کار این دو آنزیم آن است که سبب تحریک سلول ها برای کلاژن سازی می شوند.آراف فرکشنال برخلاف لیزر به جای این که روی کل ناحیه اثر بگذارد از طریق حرارتی که در درم ایجاد می کند سبب تحریک درم برای ایجاد کلاژن می شود.

این عمل سبب می شود که عوارض جانبی کمتری در این روش دیده شود. و بعد از آراف فرکشنال،زخمها سریعتر بهبود یابند و زمان بهبودی کم تر شود.

چه کارهایی قبل از آر اف فرکشنال انجام می شود؟
به مدت دو هفته قبل از آر اف فرکشنال در برابر آفتاب قرار نگیریم
به مدت چهار هفته قبل از آر اف فرکشنال از لایه برداری پوست خودداری کنیم
سه روز قبل از آر اف معمولی ،از کرمهای حاوی رتینول خودداری شود
حداقل سه ماه فاصله بین جلسات آراف فرکشنال باشد
در همان روزی که می خواهیم آر اف انجام دهیم صورت خود را با شوینده های ملایم شستشو دهید.

هزینه آر اف فرکشنال

هزینه آر اف فرکشنال با توجه نواحی که آر اف انجام می شود متفاوت است و به دستمزد پزشک و شهری که در آن آر اف فرکشنال انجام می شود و همچنین به مشکل پوستی ما بستگی دارد.

آر اف فرکشنال برای همه سنی قابل انجام است اما به طور کلی برای افراد بالای سن ۳۰ سال مناسبتر است.

این مقاله را بخوانید
لیزر موهای زائد

تفاوت آر اف فرکشنال با میکرونیدلینگ

دوره نقاهت آر اف فرکشنال کمتر از میکرونیدلینگ است. یعنی آن که افراد سریع تر نتایج آن را مشاهده می کنند. بعد از درمان با آر اف فرکشنال نیاز به مراقبت خاصی نمی باشد و افراد سریع بهبود می یابند. اثر آر اف فرکشنال بر جوان سازی و از بین بردن چین و چروک و لیفت صورت بسیار بیشتر از میکرونیدلینگ است.

تفاوت هایفوتراپی با آر اف فرکشنال

هر دو از روش های جوان سازی پوست می باشد، هایفوتراپی در یک جلسه انجام می شود. در حالی که آر اف فرکشنال در چند جلسه درمانی انجام می شود. در هایفوتراپی سریع متوجه اثرات آن می شویم. و ماندگاری آن از آر اف بیشتر است. روش هایفو در عمق بیشتری از پوست وارد می شود.

بدون آن که آسیبی به پوست بزند به سرعت سبب از بین بردن چین و چروک صورت می شود. و لیفت صورت در آن به سرعت انجام می شو.د افراد هایفوتراپی را به آر اف فرکشنال ترجیح می دهند. هر دو روش ذکر شده عوارضی مانند قرمزی و سوزش و التهاب پوست در آن ها دیده می شود.

مزایای آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال روی تمامی نواحی صورت و گردن انجام می‌شود.
میزان حرارت و عمق نفوذ سوزن‌های دستگاه باید در سطح کنترل شده باشد.
اگر میزان قدرت کم باشد، پوست لیفت نمی‌شود و درمان به درستی انجام نمی‌گیرد.
اگر میزان قدرت بیشتر از حد باشد، پوست دچار سوختگی می‌شود.
در نواحی که مشکل پوست بیشتر است (نواحی کهچین و چروک عمیق‌تر است) قدرت بالاتری نیاز است.
در نواحی حساس پوست مانند دور لب، دور چشم وپیشانی و نواحی استخوانی باید میزان نفوذ سوزن و قدرت کاهش یابد.

معایب جوانسازی پوست با آر اف فرکشنال
منع استفاده برای خانم‌های باردار
منع استفاده برای افرادی که فشار خون بالا دارند
منع استفاده برای کسانی که از بیماری دیابت رنج می‌برند
منع استفاده برای کسانی که به تازگی در معرض نور خورشید بوده و پوستشان شل شده است

آر اف فرکشنال سوزنی چگونه کار می کند؟

جوانسازی پوست با دستگاه آر اف فرکشنال با امواج RF یا امواج رادیوفرکانسی انجام می شود. که طول موج کوتاه و انرژی بالایی دارند. انرژی RF در دستگاه ار اف فرکشنال سوزنی از طریق نوک سوزن های بسیار ظریف وارد پوست می شود.

این مقاله را بخوانید
PRP پوست صورت چیست و چگونه کار میکند؟

آر اف فرکشنال سوزنی تا عمق ۴ میلی متر در پوست نفوذ می کند. تا بهتر بتواند کلاژن سازی در عمق پوست را انجام دهد و سلول های پوستی را برای بازسازی تحریک کند.

سطحی ترین لایه پوست، «اپیدرم» است و زیر آن، لایه «درم» قرار دارد. در اثر افزایش سن این لایه درم است که تحلیل می رود. وقتی دستگاه آر اف روشن می شود و انرژی ناشی از امواج RF به پوست تابیده می شود. در لایه درم جنب و جوش ایجاد خواهد شد که همین موضوع سلول های پوست را برای تولید کلاژن تحریک می کند.

با کلاژن سازی در پوست شاهد شادابی، زیبایی و سفت شدن پوست خواهیم بود. و به این ترتیب آر اف فرکشنال باعث جوان سازی پوست شما می شود.

تاثیر دیگری که دستگاه ار اف دارد این است که باعث ساخت بافت های فیبروزی در قسمت های آسیب دیده پوست می شود. بافت های فیبروزی هم باعث تحریک کلاژن سازی در پوست می شوند. و به ایجاد لایه ای ضخیم روی زخمهای سطحی پوست کمک می کند. در نتیجه جای زخم و اسکار روی پوست پوشیده می شود.

دستگاه آر اف فرکشنال در موارد زیر کاربرد دارد:

سفت کردن پوست:

مهمترین کاربرد این دستگاه سفت کردن پوست و درمان شلی و افتادگی پوست است. دستگاه آر اف فرکشنال باعث لیفتینگ طبیعی پوست می شود. در واقع با این دستگاه بدون نیاز به عمل جراحی می توان افتادگی پوست، افتادگی پلک و افتادگی ابرو را درمان کرد.

درمان چین و چروک و خطوط روی پوست:

این دستگاه در درمان چروکهای پوستی و از بین بردن چروکهای دور چشم و خطوط اخم یا خط خنده تاثیر بسیار خوبی دارد. اگر می خواهید چروکهای پوستی را از بین ببرید، از دستگاه آر اف فرکشنال برای درمان چین و چروکها کمک بگیرید.

از بین بردن شلی ناحیه غبغب:

یکی دیگر از کاربردهای مهم دستگاه آر اف فرکشنال، سفت کردن و بالا کشیدن پوست ناحیه غبغب است. بعد از استفاده این دستگاه، پوست غبغب و ناحیه فک سفت می شود و ظاهر فرد زیباتر می شود.

سفت کردن پوست گردن:

اگر از شل شدن پوست گردن خود کلافه شده اید، شل شدگی پوست گردن را با دستگاه آر اف درمان کنید؛ زیرا این دستگاه برای سفت کردن پوست گردن فوق العاده است!

این مقاله را بخوانید
تزریق بوتاکس و همه چیز در مورد آن

درمان جای زخم و اسکار:

از دیگر کاربردهای این دستگاه، درمان جای زخم، جای اسکار و آکنه است. این دستگاه باعث درمان اسکارهای عمیق می شود. همچنین ترکهای پوستی را نیز درمان می کند.

تنگ کردن منافذ باز پوست:

تنگ کردن منافذ پوست و کنترل چربی پوست باعث کنترل میزان جوش و آکنه روی پوست خواهد شد. این دستگاه روی درمان ترشح بیش از حد چربی پوست و درمان منافذ باز پوست تاثیر می گذارد.

دستگاه آر اف فرکشنال نیدلینگ چگونه عمل می‌کند؟

عملکرد دستگاه ار اف فرکشنال نیدلینگ روشی کاملا غیر تهاجمی است. و برای انجام آن نیازی به بیهوشی و شکاف پوست نیست. نیدل یا همان سوزن‌های دستگاه آر اف فرکشنال به‌طور مستقیم به یک عمق مشخص از سمت پوست هدایت شده و در آن جا پس از قرارگیری در محل مورد نظر، انرژی رادیوفرکانسی را درون پوست آزاد می‌کنند.

در روش اراف فرکشنال پوست صورت از قبل کاملا بی حس می‌شود. و شما هیچگونه دردی در ناحیه تحت درمان احساس نمی‌ کنید. سوزن‌ های وارد شده به پوست باعث جریان خون در مویرگ‌ های پوستی و تولید کلاژن می‌ شوند. با تولید کلاژن سطح پوست ترمیم شده، پیری پوست متوقف می‌ شود. و جوان سازی در پوست صورت شما اتفاق می‌ افتد.

اراف فرکشنال نیدلینگ دستگاهی برای شادابی پوست همه سنین

استفاده از دستگاه آر اف فرکشنال نیدلینگ به همه کسانی که از چین و چروک‌ های سطح پوست رنج‌ می‌برند یا به دنبال زیبایی و طراوت پوست شان هستند، پیشنهاد می‌ شود. دستگاه اراف فرکشنال فقط مختص افراد مسن نیست..

همان طور که در ابتدای مطلب گفته شد. آراف فرکشنال علاوه‌ بر بهبود چین و چروک پوست، برای خدمات پوستی مانند رفع آکنه، درمان سلولیت بدن و درمان تعریق بیش از حد بدن نیز به کار گرفته می‌شود. بنابراین هر کسی با توجه به مشکل پوستی خود می‌

آفتاب گرفتن و برنز کردن پوست ممنوع!

پس از استفاده از دستگاه آر اف سوزنی تا حد امکان از قرار گرفتن در مقابل نور خورشید پرهیز کنید. یکی از دلایل اصلی به وجود آمدن چین و چروک‌های پوستی قرار گرفتن بیش از حد مقابل آفتاب است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم بعد از ترمیم پوست خود با دستگاه آر اف سوزنی، تا حد امکان از قرار گرفتن در مقابل نور مستقیم آفتاب جلوگیری کنید و از برنز کردن پوست بپرهیزید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.