گروه های تخصصی کافه سلامت
PRP پوست صورت چیست و چگونه کار میکند؟

PRP پوست صورت چیست و چگونه کار میکند؟

هنگامی که ما در کلینیک عمل PRP را انجام می دهیم، بسیاری از مراجعین قبل از شروع روش سوالات زیادی دارند. آنها شایعات و اطلاعات گمراه کننده در مورد این روش های جدید و جوان کننده پوست را شنیده اند. بهترین راه برای مقابله با تمام اطلاعات نادرست موجود در این زمینه ، ارائه اطلاعات واقعی در مورد این روش است.

همیشه ایده خوبی است که در مورد هر درمانی که مد نظر دارید ، راجع به مزایا ، معایب ، هزینه ها و سایر اطلاعات مربوطه تحقیق کنید. در ادامه این مقاله اطلاعات مربوط به این روش آورده شده است.

PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) صورت چیست؟

شما احتمالاً در مورد روش پلاسمای غنی از پلاکت شنیده اید. که در واقع به آن PRP نیز گفته می شود. روند اساسی با کشیدن خون توسط یک تکنسین و سپس استفاده از سانتریفیوژ برای جدا کردن گلبول های قرمز آغاز می شود. حاصله پلاسمای غنی از پلاکت همان چیزی است که در روند جوانسازی صورت استفاده می شود.

به زبان ساده ، PRP صورت از پلاکت خون و پلاسمای صورت شما استفاده می کند. مواد شیمیایی طبیعی موجود در PRP خود را بر روی صورت می ریزند. سپس طی یک روش کوتاه میکرو سوزنی وارد پوست می کنند. وقتی پلاسما وارد شد ، کار خود را برای جوان سازی کل صورت ، سفت شدن مناطق چروکیده و صاف کردن ظاهر کلی شروع می کند. این روش توانایی انجام این کار را دارد. زیرا اجزای شیمیایی ضروری PRP رشد کلاژن را تحریک می کنند.

این مقاله را بخوانید
عوارض بوتاکس چیست ؟

برخی افراد ترجیح می دهند فقط یک جلسه داشته باشند. در حالی که دیگران یک سری جلسات منظم را انجام می دهند. هرچه بیشتر صورت شما PRP شود، نتایج هر درمان طولانی تر خواهد بود. یعنی حدود سه تا شش ماه.

مهمترین مزایای صورت PRP چیست و چرا از محبوبیت بالایی برخوردار است؟

آنها واقعاً ظاهر پوست شما را از راه های مثبت تغییر شکل می دهند.
هیچ فرصتی برای واکنش آلرژیک وجود ندارد زیرا پلاسما از بدن خود شما می آید.
درد و ناراحتی کم است و روند آن کوتاه است.

درمان دقیقاً چگونه است؟

بسیاری از مراجعین ما می دانند که PRP صورت می تواند در مدت زمان کوتاهی پوست آنها را سالم تر ، جوان تر و به طور کلی فوق العاده نشان دهد. اما اغلب نگرانی هایی در مورد خود این روش دارند. اعضای تیم ما به طور خلاصه آنچه را که قرار است اتفاق بیفتد برای شما توضیح می دهند. در اینجا یک خلاصه کلی آورده شده است:

یک عضو تیم پزشکی نمونه کوچکی از خون شما را گرفته و در سانتریفیوژ قرار می دهد تا پلاسما و پلاکت ها را از سلول های قرمز جدا کند. سلول های قرمز در این روش استفاده نمی شوند. این پلاسمای غنی از پروتئین همان چیزی است که هنگام تزریق در پوست صورت به تحریک تولید کلاژن کمک می کند.
ما از کرم موضعی برای بی حس کردن پوست شما حدود ۲۰ دقیقه قبل از درمان استفاده می کنیم.
اولین تزریق با اسید هیالورونیک و / یا افزایش فیتوژن انجام می شود تا مطمئن شوید پوست کاملاً هیدراته و فاقد رنگدانه است.
قبل از مرحله بعدی ، پلاسما در سراسر صورت شما پخش می شود.
تکنسین پزشکی برای اطمینان از اینکه ماده غنی از پروتئین قادر است به اعماق پوست برسد ، از یک دستگاه میکرو سوزن در پیشانی ، گونه ها و سایر قسمت های صورت شما استفاده می کند.
وقتی تمام شد ، ممکن است کمی درد سطحی در صورت و کبودی جزئی ناشی از روش میکرو سوزن زدن مشاهده کنید.
برای خطوط عمیق و سایر مناطق دردناک پوست صورت ، تیم ما ممکن است از پرکننده یا بوتاکس برای کنترل پوست با کمبود حجم و چین و چروک های کوچک استفاده کند.

این مقاله را بخوانید
تزریق بوتاکس جوانسازی توسط بهترین دکتر

نتایج معمول PRP صورت چیست؟

مشاهده نتایج بخصوص بعد از اولین جلسه شما کمی به طول می‌انجامد. اما بیشتر مشتریان ما متوجه سفت شدن پوست در عرض چند روز ، درخشش و پر بودن صورت را حس میکنند. همچنین ظاهر صورت سالم تر می شود.

نتایج می تواند چندین ماه طول بکشد. به همین دلیل است که بسیاری از افراد برای حفظ نتایج برای اهداف ضد پیری ، چند بار در سال عمل PRP را انجام می دهند. در ابتدا ، برای مقابله با اسکار ، آسیب پوست و مناطق دارای مشکل ، بهتر است حدود ۴-۶ جلسه درمان در فواصل دو هفته‌ای داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.